Jdi na obsah Jdi na menu
 


"ARCHIV 2012"

 9.11.2012

Dnes jsem přidala odkaz na webovou stránku, kde jsou souhrnné informace o problematice nemoci HCM:

21.8.2012

Od poslední aktualizace uběhlo mnoho času a u nás nastalo několik změn. Proto jsou dnešní aktuality trošku delší. V kočičím světě se změnilo to, že naše Enuška si po odchovaném vrhu "J" žila nějakou dobu život spokojené kastrátky, kdy ji netrápí žádné říje, leč poslední dobou ji obtěžuje její syn Jonas ;) S Jonasem jsme byli minulý víkend u MVDr. Scheera na vyšetření HCM a výsledek je negativní =)) Pan doktor si pochvaloval jeho hodnoty, které okomentoval slovy, že je to slibný ženich, což mne na jednu stranu sice potěšilo, ale na druhou stranu nemám neustále vyřešenu otázku, zdali ho vykastrovat, či ne...ale to se uvidí. Každopádně naše další vlastní koťátka u nás doma jen tak nebudou. Pokud to v chovatelství britek bude vypadat jako nyní - nevidím žádný důvod k chovu! Za situace, kdy má 99% zájemců na prvním místě jen a jen co nejnižší cenu a víc ho nezajímá, nemám co více řešit. To, že odchov koťat s PP není zisková činnost víme všichni, ale ty neustálé dotazy jen a jen na cenu mě hodně rozčilovaly. Stojí to mnoho péče, nervů, času, peněz a starostí a pak smlouváte jako na trhu...  prozatím to stačilo ;) 

Další velkou změnou je, že nám přibyla nová členka v domácnosti. Je to kokřice Beruška, kterou jsme si přivezli z Čtyřkol u Prahy. Je to již desetiletá stařenka, která neměla moc hezký a příjemný život, tak jsme se rozhodli, že ji alespoň co nejvíce zpříjemníme zbytek života, který ji ještě zbývá. Na štěňátko nemáme čas a pejsek nám doma chyběl. Beruška je takové zlaté nenáročné sluníčko. Dětem neubližuje a je zvyklá na čičiny, což pro nás bylo rozhodující. Žel záhy po jejímu odběru jsme na veterině zjistili, že má ledviny a močový měchýř plný písku a malých kamínků, tak statečně léčíme a snad budeme úspěšní, ale operaci se asi stejně nevyhneme. =(

Beruška 

p3100069.jpg

V květnu oslavili narozeniny hned dvě naše čičiny: Enynka 19.5. - 3 roky a Jonas 29.5. - 1 rok. V zápětí za nimi oslavil náš nejstarší kočičák Čenýsek 17.6. - již své 8. narozeniny - jsem za to šťastná a doufám, že jeho srdíčko vydrží a bude tu s námi ještě jednou tolik ;)

Jelikož se u nás poslední dobou fotí opravdu velmi sporadicky, přikládám alespoň 2 fotky Jonase ve věku 1 roku.

jonas_01.jpg 

jonas_02.jpg

8.1.2012

Včera jsem navštívila výstavu koček v Ostravě jako divák a musím konstatovat, že mé dojmy byly celkem protichůdné. Na jedné straně byli vystavující chovatelé velmi ochotní a při bližším pozorování jejich kočiček se dávali do řeči, ale jedna věc se mi celkem nelíbila. Moc dobrý výhled do klecí opravdu nebyl =(. Jako chovatel dobře vím, z jakého důvodu jsou ze předních stran klecí "chránící" clony, což bych ještě přešla, jelikož to jinak asi opravdu pořešit nelze. Ale celkem mě namíchlo to, že bylo dost klecí, do kterých nešlo vidět. "Nejlépe" to asi vyřešili někteří chovatelé z Polska. Čičiny neměli v klecích, ale vlastnili plátěné přepravky o velikosti klece, které se dají z přední strany rozepnout a jsou chráněné průhlednou fólií, ale ono je asi pohodlnější kočky neukazovat vůbec. (Moje představy o dekorované kleci jsou tedy jiné.) Chápu i to, že jsou čičiny, které výstavy zrovna neprožívají a jsou stresované, ale když se tak rozmáhají kryté klece, proč jsou výstavy veřejné? Abych nebyla jen negativní, uspokojila jsem mé oči i opravdu hezkými kousky briťáků a naháčků a ráda se viděla s některými chovateli.

Mám zase pár foteček mých kočičích miminek o které se ráda podělím. Jeremy si je strašně moc podobný s bráškou Jonasem a Jackinka už má za sebou první mrouskání - holka si celkem pospíšila. Našla si zálibu v kousání, takže vánoční stromečky letos u některých moc dlouho svítit nevydržely. ;) Jonas aktivně pomáhal při úklidu vánočních střapců... takže tady máte Jackinku, Jeremyho a Jonase.

jackie.jpg

jer.jpg

jon_van.jpg

24.12.2011

Přejeme Vám pohodové prožití svátků a šťastný vstup do roku 2012

web.jpg