Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv 2010

06.11.2010

Tento víkend jsme měli být na výstavě v Ostravě, leč, člověk míní a život mění. Alespoň již máme doma oficiální "papírek" od naší CHAMPIONKY Enynky. Jinak jsou naši kočičáci poslední dobou velmi akční a jejich kočkování by se dalo přirovnat k malému tornádu. Jakmile je chytne jejich rapl, klidíme se raději z dosahu. Místo, aby vzhledem k přicházející zimě čičiny na aktivitě ubíraly, funguje to u nás zcela naopak =).

24.10.2010

Včera jsme opět po nějaké době zavítali na výstavu. Tentokrát mě lákalo jet vyzkoušet něco nového, tak jsme vyjeli kousek za hranice, do obce Żory    v Polsku, kde se konala teprve jejich první výstava. Enynku posuzovala francouzská posuzovatelka paní F. MILCENT. K mému milému překvapení byla z naší kočičky unešena. Enynka bez problémů dostala posledního CACe ve tř. 9, pusinku a do posudku kromě jiného komentář "lovely girl".         V rozstřelu do BIS dostala přednost ruská kočička. Tímto oceněním uzavíráme jednu kapitolu a podáváme žádost o přiznání titulu šampion. Na této výstavě na nás na uvítanou čekaly na stolech i buchty a celkově zde vládla asi nejpříjemnější atmosféra, jakou jsem prozatím zažila. Za fotky děkuji Kláře Kasíkové z CHS de Claire!

 

zory_1.jpg

zory_2.jpg

30.08.2010

 V neděli 22.8. jsme vyrazily v čistě holčičím složení na MVK do Ostravy. Tentokrát nám nešlo ani tak o titul, jako o odreagování z nepříliš pozitivního dění posledních týdnů. Vzhledem k tomu, že Enyka je po častých říjích z formy, výsledek byl znám ještě před posouzením. Hodnocení bylo EX 2, v posudku je psáno, že má excelentní uši, hlavu, srst a je to dobře stavěná dáma, leč tříletá "soupeřka" byla opravdu hezká a navíc už hotová kočička.

Celkově byla výstava příjemná. I když bylo asi poslední teplejší počasí, výstavní hala byla klimatizovaná, organizace fungovala celkem dobře, vedle nás se zabydlela Enynčina polosestřička, takže to byl pohodový den. Uvidíme, jestli si Enynka dá větší pauzu v říjení a pak zase někam vyrazíme... Zatím budeme jen opečovávat a vykrmovat ;)

25.07.2010

Poslední měsíc máme nějak méně času, do toho to tropické počasí... Navíc se počítače v naší domácnosti rozhodly, že se jim u nás asi zjevně nelíbí. V únoru, kdy jeden doslova shořel se nyní další rozhodl, že bude stávkovat a pouze na nás pištěl - asi těch zpívaných aríí máme málo, tak kromě Enynky, která nás zpěvem pravidelně zásobuje pištěl ještě on. Třeba se časem dočkáme kromě zpěvu i opravdového pištění ne od počítače, ale od malých plyšových kuliček. Uvidíme - necháme to na přírodě.

Dostali jsme pár fotek brášky Enynky - Edíka ve věku 1 roku, za které děkujeme! O jednu se ráda podělím. Je fajn, že můžeme vzájemně sledovat, jak nám naše sourozenecké kuličky z jednoho vrhu rostou =).

Obrazek

17.06.2010

Dnes slaví Čenýsek své 6.narozeniny! Přejeme mu hlavně zdraví, aby tady s námi mohl být ještě mnoho let. Je to snad ten nejpohodovější a nejhodnější kocour z celé kočičí říše... =)

Obrazek

31.05.2010

Od víkendu trávíme čas v jihomoravských končinách. Během tohoto pobytu jsme chtěli skloubit příjemné s užitečným, což se nám díky vstřícnosti MVDr. Scheera povedlo. Jelikož je pan doktor velmi ochotný, absolvovala včera Enya vyšetření na HCM (původně měl v neděli volno). Sonografické vyšetření Enynčina srdíčka dopadlo dobře a naše mrňátko je NEGATIVNÍ, z čehož mám velkou radost. Pan doktor pochválil i kvalitu srsti, což je rovněž zmíněno již v posudku z naší poslední výstavy. Po návratu domů, vložím z vyšetření i výsledný certifikát.

19.05.2010

Vše nějak rychle uteklo a naše malá kotěcí slečna Enynka dnes slaví své 1.narozeniny! Udělali jsme jí malý minidortík, ve kterém mimořádně našla i svůj milovaný salám se sýrem. Do dalších let přejeme nejen Enynce, ale i jejím sourozencům mnoho kočičí zábavy a hlavně zdraví!!

Obrazek

Obrazek Obrazek

26.04.2010

Oba víkendové dny jsme tentokrát prožili na výstavách. V sobotu jsme byli na MVK v Ostravě, odkud si Enynka v otevřené třídě odnesla moc pěkný posudek od paní Berty NĚMCOVÉ s titulem CAC. Tímto byla zároveň uchovněna. V neděli jsme se vydali na MVM do Žiliny, odkud jsme si znovu přivezli titul CAC. Na Slovensku našeho prcka posuzoval Mr. Jorge FLECHTER z Argentiny. Byl to pro nás celkem náročný víkend a vstávání o víkendu dva dny za sebou v 5 ráno nám dalo trošku zabrat ;). Každopádě vím, že na výstavu v Žilině dlouho nezapomenu - odvezla jsem si z ní mnoho dojmů, žel, těch kladných mnoho není. Celkově posouzení dopadlo velmi dobře, což vůbec není špatný pocit! A to je přece hlavní.

Obrazek

19.04.2010

Dnes má Enynka 11 měsíců. Váží 3,85 kg. Bráškové i sestřička úspěšně zvládli kastrace a my si ještě dovolíme chvilku vyčkat ;). Minulý týden jsme navštívili paní doktorku, od které si Enynka odnesla "dáreček" v podobě čipu pod kožíškem. Při aplikaci se ani nepohla a byla moc statečná. Přenosku jsme tentokráté nebrali. Vyzkoušeli jsme kšíry, které se upevňují přímo do autopásu. Zkouška proběhla rovněž na výbornou. (Enynka mňoukla, že ten výhled je rozhodně lepší, než jízda v nějaké plastové krabici!) Naše malá puberťačka se předvedla v tom nejlepším světle =). Pokud vše výjde tak, jak má, přineseme další novinky ihned po víkendu...

05.04.2010

Velikonoční vajíčkový boom máme sice za sebou, já si ještě dovolím vložit pár obrázků s vajíčky ;). Život kočiček u nás plyne nerušeně dál. Čenýsek téměř nonstop chrupká, sem tam vystrčí tlapky na balkón, ale jen aby se neřeklo. Enynka mě moc potešila, jelikož sama po dovršení desátého měsíce udělala další krok k dospělosti. Rozhodla se, že provede ochutnávku Čenových granulí, které ji zachutnaly (ufff), tudíž přechod na dospělácké granulky u nás proběhne zcela bez našeho zásahu. 

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

07.03.2010

 Focení dopadlo dle předpokladů. Náš "salámista" Čenýsek se nenechal nějak vyrušovat a čím větší snaha byla, tím více se před foťákem vrtal do pelíšku. Enynku jsem se pokusila naaranžovat - jí se mé plány nepozdávaly, nějaké fotečky jsem nakonec doslova ulovila. Když to shrnu, tak se čičiny tentokráté nejspíše řídily heslem: "Kdo se líp schová, vyhrává". V týdnu se ukazovalo sluníčko a Enynka se téměř odstěhovala na balkón, kde má na lavičce kožíšek, leč sníh opět zvítězil. Jak ho mám ráda, tak už je ho letos vážně dost ;). 

Čen  ČenEnynka  Čen

Enynka

19.02.2010

Náš malý zahradník má dnes 9 měsíců. Jelikož zalévání kytiček Enynku přímo fascinuje, jsem si jistá, že kdyby měla místo tlapek ruce, tato činnost by ji zcela určitě bavila . Do příštích aktualit se pokusím pro změnu ulovit také nějaké obrázky našeho kocouře, který focení vyloženě nemusí, tak snad budu úspěšná.  

 

Enya

19.01.2010

Dnes má Enynka 8 měsíců. Po delší době jsme ze skříně vytáhli ten přístroj na vážení, který ukázal 3,92 kg. Tak snad příště již pokoříme i tu čtyřkilovou hranici....

 

Obrazek

 

 

Jen co jsem poprvé procitl, "utíkal" jsem chrupkat do úkrytu

 

 

 

08.01.2010

Pokouším se zprovoznit tyto webové stránky, proto prosím o trpělivost, jelikož to moc neovládám a postupně bude vše doplňováno. Zároveň děkuji všem zúčastněným za jejich svolení, ať už se jednalo o kopie obrázků, či odkazy na jejich webové stránky!

Připadl opět nějaký sníh a pár nových fotek i našeho hafana najdete v jeho minigalerii.

V rubrice HCM je nový článeček, naleznete jej zde

 

16.01.2010

Včera byl náš kocourek Čen na operaci zubů. Měla jsem trošku obavy, jak narkózu zvládne jeho srdíčko, ale nakonec vše dobře dopadlo. Dnes ráno už si pochutnával na kuřecích granulích našeho hafana! Navlhčené granulky, které jsem mu nabídla abych šetřila jeho rány v tlamičce odmítl.

Enynka na rozhledně

 Enynka - botanička 

02.02.2010

Fotky dorazily již dnes a jsou tady. Velké díky za ně patří Sandře =).    Ještě jsme v minulém příspěvku zapomněli poděkovat za držení palečků paní Zdeňce Paulíkové a paní Cihlářové, od které Enynku máme!

V neděli 31.ledna jsme si vyzkoušeli výstavní prostředí na MVK v Ostravě. Enynka získala ocenění EX1 a byla přizvána k výběru do BIS, kde nás porazil krémový kocourek. Ještě nějakou výstavu si určitě vyzkoušíme a pokud uznáme, že se prcek v tomto prostředí necítí, tak kvůli titulům ji určitě dalšími výstavami trápit nebudeme! Fotky z výstavy máme přislíbeny, jakmile dorazí, vložíme do galerie ;). Na závěr bych ráda poděkovala kamarádce Monice Mulkové, kterou jsem mohla mít na blízku. Ukázala nám, že výstavy by měly být "zdravou" soutěží a ne pouze "honbou za tituly".

zory_3.jpg