Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv 2011

 20.11.2011

Dnešní novinky budou asi trošku delší, ale za ten téměř měsíc se toho u nás spoustu událo. Tentokrát to asi rozdělím na dvě skupiny a to: 1) dění u nás doma a za 2) koťátka.

1) Maminka vrhu "J" Enynka v pátek podstoupila kastraci - rekonvalescence probíhá dobře. Udělali jsme ještě jedno zásadní rozhodnutí a to takové, že kocourek Jonas, ze kterého jsme si vychovali opravdu povedeného "rozmazňánka" zůstává definitivně u nás doma =)

e_j_kop.jpg

2) Kočička Jackie je již také nějakou dobu v novém domově. Odstěhovala se do Karviné. Adaptace u ní byla sice trošku delší, než u jejích brášků, ale po včerejších zprávách jsem si jistá, že je v dobrých rukou a všichni jsou spolu spokojeni. Od kocourka Jeremyho včera rovněž přišly nějaké fotečky, tak se můžete podívat. Od všech koťátek mám zprávy, že jsou z nich velcí mazlíkové a pohodáři. Mají být po kom. ;)

Za celou tuto miminkovskou životní kapitolu bych ještě velmi ráda poděkovala paní Cihlářové, která je sice "neviditelným" článkem, ale zároveň tím nejdůležitějším. Bez ní bych si tento svůj sen jen tak nesplnila. Proto jí děkuji za důvěru, kterou do mě vložila a svolila k tomu, že tento vrh ponese jméno její CHS a za veškeré úřednické podklady, které vyřizovala. Zasvěcení vědí, že cesta za dosažením tohoto cíle nebyla zrovna nejlehčí, ale nakonec se zadařilo i díky vstřícnosti paní Vašíčkové. Odchovávat prcky s PP není jen samá legrace a pohled laika, který řekne, že poctivý chovatel, který do chovu vloží vše, co do něj patří má koťata pouze na byznys je tak mylná...ale kdo nezkusil, nepochopí ;) Děkuji i všem, kteří mi byli nápomocni dobře míněnými radami...

091120111173_web.jpg  111120111203_1_web.jpg p1010684.jpg p1010692.jpg 

30.10.2011

Kocourek J.R. se nám odstěhoval k nové rodině, kde mu říkají MAX =). Na své nové dlounožce u nás stále ještě čekají 2 koťátka - Jonas, z kterého se postupně klube moc vydařený kocourek na krátkých statných nožkách, s krátkým huňatým ocáskem, slibnou barvou oka, hustým kožíškem...a naše všetečka Jackinka, která má rovněž huňatý ocásek, krátkou hustou srst, ale má na želvičku málo krémové barvy, ale tento malinký handicap ji jako mazlíčkovi v milující rodině rozhodně překážet nebude. Tady jsou aktuální fotografie našich drobečků. ;)

jackie_w_10.jpg

p1010175.jpg

jonas_w_10.jpg

1.10.2011

Od poslední aktualizace uběhlo hodně času a naše koťátka trošku povyrostla. Kocourek Jeremy bydlí již 14 dní u své nové rodiny v Příboře. Zabydlení proběhlo bez problémů a od Baroňových chodí jen samé dobré zprávy, za což jsem ráda! Lilovokrémová kočička Jackie a modrý kocourek JR na své nové majitele ještě čekají. Jak to dopadne s posledním kocourkem Jonasem ještě uvidíme... ;) Konečně jsem do složky Kittens vložila odkaz na fotogalerii "Juniorů". Přikládám i fotky Jeremyho z nového domova a našich prcků doma z dneška ve věku 4 měsíců. 

jackie_web_of.jpg

jonas_w_of.jpg

jo_jr_web_of.jpg

jeremy-wall.jpg

img_3522.jpg   img_3521.jpg

17.8.2011

Prckové mají za sebou první včeličkovou zkušenost s injekční jehlou a všichni byli moc stateční ;) Udělali jsme si i výlet na zahrádku a na travičce se jim moc líbilo. Naše koťátka budou k odběru poslední prázdninový týden.

jackie.jpg

23.7.2011

zítra mají naše koťátka 8. týdnů. Jsou to hravá a bitá klubíčka. Samostatně papkají masíčko, mléčné výrobky, granulky a nepohrdnou ani dokrmením od maminky =).

019.jpg

dsc05985.jpg

vystrizek.jpg

karin-026_1.jpg

19.6.2011

14. června oslavil náš Čenýsek již své 7 narozeniny. Několikrát jsem to musela přepočítávat, (ano, i ty lehké počty do 7 ;)) z toho důvodu, že se mi ani nechce věřit, jak ten čas letí!

Dnes mají naše koťátka 3 týdny =). Začínají si spolu hrát, pokoušejí se chodit, leč většinou se rozplesknou jak želvy, poněvadž je jejich nožičky ještě plně neunesou. Stále většinu času prospí, jak se na taková miminka sluší a patří. Enynka je vzorná máma a o prcky velmi pečlivě pečuje. Jen ještě musím udělat drobnou opravu, jelikož s vysokou pravděpodobností nemáme jen kocourky, ale i jednu holčičku BRI j!!

JACKIE

 JONAS 

 dsc05956.jpg 

5.6.2011

Enynka 19. května oslavila své 2. narozeniny. Tímto jí přejeme ještě dlouhý a spokojený život se spoustou hovězího, které tak miluje.

Minulou neděli se nám narodila koťátka =). Celkem jich máme 4. Celý vrh je čistě "kocouří banda" v následující barevné škále:

 2 x BRI c 03, BRI a, BRI c.

vrh_j.jpg

1.05.2011 

Doplněna stránka s koťátky =) zde 

2O.04.2011

Dlouho jsme se nehlásili, o to radostnější dnešní novinky budou! Včera jsem  byla s Enynkou na ultrazvuku a máme potvrzeno, že koncem května u nás budeme mít koťátka =)). Až bude trošku více času, vytvořím jim samostatnou stránku.

Touto cestou bych ráda poděkovala paní Laďce Vašíčkové za její maximální vstřícnost při tomto krytí!!

14.03.2011

Čas nějak rychle letí a my máme zase pár novinek. V letošním roce bychom se moc rádi dočkali kočičích miminek, ale prozatímní krytí Enynky nebylo dosud korunováno úspěchem, tak se necháme překvapit, jak to bude dál...?

Další novinkou je, že jsme si domů pořídili malého chlupáče, který Enynce slouží místo kina =). Čen tohle zvířátko zná již z dřívějška, tak si ho jen očuchal a více ho neregistruje. On je zkrátka náš pohodář, kterého nevyvede z míry snad vůbec nic. Tady je fotka našeho morčecího samečka Bobiška:

Bobišek

14.02.2011

Dnešní novinky nebudou ty z nejlepších a nebudu se tentokráté věnovat našim čičinám. Znovu jsem se setkala s HCM, což mě donutilo k tomu, abych se nad touto tématikou opět trošku zamyslela... Je mi líto, že se u nás ještě stále nedospělo k tomu, aby se sonograficky testovali všichni chovní jedinci a někteří chovatelé se v této problematice "schovávají" za genetické testy, které jsou u britek opravdu pouze velmi hrubě orientační. Vzhledem k tomu, že lze testovat neustále pouze 2 alely. Sono sice ukáže momentální stav, ale nejsou ojedinělé případy, kdy čičiny žádné příznaky nevykazují a příznaky se objeví až kolem 6 roku. Pokud se objeví dříve, tak se může zabránit dalšímu šíření do chovu. Ale bez sona nezabráníme ničemu. Každoročním sonografickým testováním chovných jedinců u kardiologa se nedá nic pokazit a argumenty, že je to drahá záležitost neberu vůbec v potaz. Jedná se příbližně o necelé náklady na 1 výstavu. (Jezdíme na ně téměř všichni). Navíc, pokud existují i chovatelé, kteří ví, že mají doma pozitivního jedince a dále jej využívají v chovu... a že tací jsou. Proč mají neustále lidé, kteří si vyberou čičinu s PP za předpokladu, že pochází ze zdravého a testovaného chovu čelit těmto "příhodám", že jim jejich mazlík odejde naprosto neočekávaně??

Je opravdu na zamyšlenou, když srovnám celkový počet CHS v naší republice a z tohoto celkového počtu odečtu CHS, které opravdu testují a dělají pro chov maximum. Z tohoto srovnání vychází velký nepoměr. Obávám se, že tento problém teprve začíná "praskat" a případů, kdy ještě v kotěcím věku odcházejí čičiny s diagnózou HCM bude postupně jen a jen přibývat. =(

Odkaz na další smutný příběh přikládám:

http://taravyzel.freepage.cz/henrico/

09.01.2011

Dnes se u nás schovávaly veškeré vánoční ozdoby a čičinám zjevně nebyl vhod odzdobený stromeček, jelikož už nemají do čeho pinkat tlapkama ;) Enynka si během svátků našla novou zábavu - shazovala z pračky krabičku s tyčinkami do uší. Jakmile se rozsypaly, vzala jednu do tlamičky a vítězně odkráčela. Takže jsem si párkrát zahrála i na Popelku a po třetím sbírání jsem naznala, že už by to stačilo.

Další novinkou je, že jsem k datu 31.12.2010 ukončila své členství pod záštitou SCHK. Nelíbí se mi, jak se v této organizaci řeší - tedy spíše neřeší problémy a komunikace se členy je rovněž "vzorová". S chovateli, se kterými jsem v kontaktu budu doufám i nadále a nepotřebuji k tomu členství v SCHK. Prozatím jsem nepřestoupila do jiné organizace a časem uvidím, zdali se někam jinam zapíšu...

webb.jpg